czyli blog sporadyczny, zazwyczaj z lekkim poślizgiem... o moich dzieciach, siatkówce i sprawach różnych...
Blog > Komentarze do wpisu

Katarzyna Skowrońska - świetny mecz z Belgią (wideo)

O wczorajszym meczu z Belgią nie ma się co specjalnie rozpisywać - to było szybkie i łatwe zwycięstwo 3:0. Polki grały na dużym luzie, próbując dość często gry kombinacyjnej. Podobnie jak w meczu z Serbkami świetnie funkcjonowała zagrywka i atak.

Już tu wspominałem, że swoje znaczenie dla drużyny w ataku udowadnia Małgorzata Glinka. Gra skutecznie, choć przyznaję, że czasem sprawia wrażenie jakby atakowanie przysparzało jej trochę trudności (często po ataku upada, skacze jakby z mozołem). Niemniej jednak przy swoich warunkach fizycznych nie przeszkadza to w zdobywaniu punktów.

Natomiast prawdziwą przyjemność sprawia oglądanie Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty, grającej aktualnie na pozycji atakującej...
zdjęcie Katarzyny Skowrońskiej w ataku w meczu Polska - Belgia

Z Belgią zagrała kolejny dobry mecz. Nie dość, że skuteczna (zdobywa bardzo dużo punktów) to jeszcze jej gra jest bardzo efektowna. Skacze lekko, uderza bardzo mocno, atakuje z różnych stref (szczególnie z drugiej linii) - jej styl jest wyróżniający się na tle innych zawodniczek. Dynamika jej ataku przywodzi na myśl siatkówkę męską. Do tego promieniuje energią i radością. Świetnie się na taką grę patrzy.
Do tego ma trudną do odbioru zagrywkę i w ustawieniu z nią w polu serwisowym drużyna zdobywa wiele punktów. Notabene trudniejszą zagrywkę ma tylko Maria Liktoras (3 asy wczoraj).
Aż zebrałem kilka efektownych akcji w obu elementach w krótkie wideo:


Od kiedy Katarzyna zmieniła boiskową pozycję ze środkowej na atakującą jej gra jest dużo bardziej identyfikowalna. Dostaje dużo więcej piłek niż na środku a przy takiej formie to oznacza większą przydatność dla drużyny. A i znaczną widowiskowość.
Pokuszę się o stwierdzenie, że tak jak Mistrzostwa Europy 2003 należały do Glinki, 2005 do Świeniewicz, tak tegoroczne będą należeć do Katarzyny Skowrońskiej.
Niech tylko Polki zdobędą medal.

Zdjęcia pochodzą z serwisu CEV, a video jest z fragmentów relacji TVP1
czwartek, 27 września 2007, sgk

Polecane wpisy

  • przed polsko-włoskim ćwierćfinałem

    Nie jest niczym nowym, że brakuje mi czasu aby opisać trochę wrażeń z olimpijskich rozgrywek, zwłaszcza siatkarskich. Bo oglądanie, czytanie i bycie na bieżąco

  • smutek po radości - Agata Mróz

    Kilka dni temu była radość z awansu siatkarzy i siatkarek na Olimpiadę . Dziś smutek z powodu nieoczekiwanej śmierci Agaty Mróz , siatkarki, reprezentantki, zdo

  • polska siatkówka będzie na Olimpiadzie 2008 !

    Przed dzisiejszym meczem siatkarzy miałem dużo obaw, czy uda się go wygrać i awansować na Igrzyska. Wszystko przez przedziwną wpadkę z ubiegłego tygodnia , kied

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
jeszcze mecz z Belgijkami wideo z Skąd wziąć na TO WSZYSTKO czas?
Mimo, że dziś Polki pokonały już Holenderki ja wstawiam jeszcze obszerny fragment ostatniego seta meczu z Belgią, w którym świetną partię zagrała Katarzyna Skowrońska . »
Wysłany 2007/09/27 23:28:25
Hattrick? z Z pierwszej piłki
Różnie układały się mecze naszych siatkarek w mistrzostwach Europy, ale na razie wszystkie kończyły się tak samo - eksplozją radości dziewczyn, ich trenera i kibiców. Oby podobnie było w sobotę i niedzielę. Są na to bardzo realne szanse, bo Polki są w ... »
Wysłany 2007/09/29 13:33:34
zdjęcia polskich siatkarek z meczów Euro 2007 z Skąd wziąć na TO WSZYSTKO czas?
Zakończone niedawno Mistrzostwa Europy, mimo, że skończone smutnym miejscem tuż za podium , dostarczyły sporo emocji i wrażeń. Na nasze grające dziewczyny patrzy się z przyjemnością. Powiadam, że quot gdyby grały tak jak wyglądają, to ... »
Wysłany 2007/10/03 00:16:18
zdjęcia polskich siatkarek z Pucharu Świata 2007 z Skąd wziąć na TO WSZYSTKO czas?
Siatkarskie rozgrywki kobiet poza oczywistym dla mnie aspektem sportowym, mają jeszcze oczywisty dla większej liczby osób aspekt estetyczny. Co tu dużo owijać w bawełnę - fajnie jest popatrzeć na ładne sportsmenki, a nasze siatkarki są w tym ... »
Wysłany 2007/11/16 09:53:36
Komentarze
bartoszewsky
2007/09/27 15:02:20
Pamiętam jak Niemczyk próbował Skowrońską na pozycji atakującej - chyba przed ME 2005 - wtedy jej gra wyglądała dość przeciętnie. No cóż, pierwsze koty za płoty, pierwsze śliwki robaczywki. Teraz gra naprawdę świetnie. Oby tak dalej. :)
-
sgk
2007/10/03 23:26:34
W całym Euro Katarzyna była wyróżniającą się zawodniczką, zarówno w ataku jak i w zaangażowaniu w grę (nie wyszedł jej tylko ważny dla Polek półfinał z Serbią).
Wprawdzie to Glinka trzymała ciężar gry, ale Skowrońska nie ustępowała jej skutecznością a jedynie mniejszą ilością rozegranych piłek.
Tak naprawdę to brakowało jeszcze ataku jakiejś trzeciej zawodniczki (drugiej przyjmującej) - chciałbym się w tej roli widzieć Annę Podolec.

Mam nadzieję, że Skowrońska utrzyma formę do Pucharu Świata...
-
Gość: , *.bielsko.dialog.net.pl
2007/11/16 18:04:02
Jesteś super siatkarką Kasiu

ostatnie komentarze...
Od 2004 :)