czyli blog sporadyczny, zazwyczaj z lekkim poślizgiem... o moich dzieciach, siatkówce i sprawach różnych...
Blog > Komentarze do wpisu

oby więcej takich dobrych meczów (wideo)

Przed meczem z Serbią było trochę obaw o wynik. Szczególnie w obliczu tego jak będzie wyglądać słabe dotychczas przyjęcie Polek wobec mocnej zagrywki trzeciej drużyny świata. Serbki też do tej pory grały nieszczególnie (porażka ze Słowacją), ale na wszelki wypadek opinie były ostrożne.
Natomiast zarówno końcowy wynik (3:0) jak i gra Polek pokazały, że były to obawy dość płonne. Mecz był rozegrany świetnie taktycznie, a ponadto polskie zawodniczki zagrały dobre spotkanie...
zdjęcie Katarzyna Skowrońska zagrywa w meczu z Serbią
Mówiąc o taktyce mam na myśli wyeliminowanie serbskiej gry przez środek i zmęczenie Jeleny Nikolic - najgroźniejszej zawodniczki Serbii. Udało się to osiągnąć za pomocą bardzo dobrej zagrywki. Co ciekawe zagrywka była na poziomie z poprzednich meczów, ale dla Serbek niewygodna. W statystykach zapisano 5 asów.
Na szczególną pochwałę zasługuje Katarzyna Skowrońska. To w ustawieniu z nią serwującą, Polki zdobywały punkty seriami (jak 8 na początku pierwszego seta, czy 9 w końcówce trzeciego). Tę ostatnią serię można zobaczyć na tym wideo (od stanu 15:13):


W porównaniu do innych spotkań lepiej funkcjonowało przyjęcie, choć mimo to nasza gra przez środek ataku nie była jakaś szczególnie zauważalna. Eleonora Dziękiewicz przed meczem zmagała się z jakąś alergią, ale wystąpiła. Może przez to też dostawała mniej wystaw? W bloku zdobyła 3 punkty i miała kilka wybloków.

Eleonora Lena Dziękiewicz zagrała z Serbią mimo alergii

Natomiast w oczy rzucała się dobra gra w obronie (Mariola Zenik świetnie się ustawia) i niezła gra blokiem - jeśli nie punktowym to pasywnym (co ciekawe kolejny raz nasza rozgrywająca - Milena Sadurek - zalicza sporo bloków). Te elementy były następstwem dobrej zagrywki i przewidywalnej gry Serbek i kończyły się punktowymi kontratakami.

Milena Sadurek - nie tylko dobrze rozgrywa, ale i zdobywa dużo punktów blokiem
Milena Sadurek nie tylko dobrze rozgrywa, ale i zdobywa dużo punktów blokiem

Pisanie o ataku jako najbardziej imponującym elemencie zaczyna być tak monotonne jak moja teoria, że to nie rankingi wygrywają mecze a zawodniczki na parkiecie (notabene znów się potwierdziła).
Małgorzata Glinka jak na razie sprawia, że punktowanie ze skrzydeł staje się zwyczajnością. Wczoraj zdobyła ogółem 18 punktów, z czego 17 atakiem.

Małgorzata Glinka imponuje skutecznością w ataku
Małgorzata Glinka imponuje skutecznością w ataku

Do tego Katarzyna Skowrońska też atakuje bardzo skutecznie (i niemniej efektownie od Glinki), choć dostaje mniej piłek. Myślę, że gdy utrzymają taką formę do końca to osiągną znakomity wynik (złoto?)


I znów dodam, że tego meczu nie oglądałem na żywo, a jedynie powtórkę. Nie chcę, żeby była z tego prawdziwa teoria, że wygrywają tylko wtedy gdy nie oglądam, bo zamierzam patrzeć na mecz z Belgijkami :)

Zdjęcia pochodzą z serwisu CEV, a video jest fragmentem relacji TVP2
środa, 26 września 2007, sgk

Polecane wpisy

  • przed polsko-włoskim ćwierćfinałem

    Nie jest niczym nowym, że brakuje mi czasu aby opisać trochę wrażeń z olimpijskich rozgrywek, zwłaszcza siatkarskich. Bo oglądanie, czytanie i bycie na bieżąco

  • smutek po radości - Agata Mróz

    Kilka dni temu była radość z awansu siatkarzy i siatkarek na Olimpiadę . Dziś smutek z powodu nieoczekiwanej śmierci Agaty Mróz , siatkarki, reprezentantki, zdo

  • polska siatkówka będzie na Olimpiadzie 2008 !

    Przed dzisiejszym meczem siatkarzy miałem dużo obaw, czy uda się go wygrać i awansować na Igrzyska. Wszystko przez przedziwną wpadkę z ubiegłego tygodnia , kied

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
złotego hattricku niestety nie będzie z Skąd wziąć na TO WSZYSTKO czas?
Niestety, quot złotego hattricku quot nie będzie, bo Polska przegrała półfinał z Serbią 0:3 . Wiedziałem, że to będzie pojedynek inny niż ten w grupie , że Serbki zagrają lepiej. Po trzech ostatnich meczach w wykonaniu Polek myślałem ... »
Wysłany 2007/09/29 23:12:11

ostatnie komentarze...
Od 2004 :)